„Twelve significant photographs in any one year is a good crop.” „Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon.” – Ansel Adams (1902–84) 

Facebook Twitter Gplus Flickr Pinterest LinkedIn YouTube Google Maps E-mail RSS

Jak dobrze wstać skoro świt…

Akurat! Zachciało mi się przejść ścieżkami w okolicach geograficznego środka Odry na 427 kilometrze. I to o wschodzie Słońca. Tylko jeszcze wtedy nie wiedziałem, że w czerwcu Słońce wschodzi około 4:45. Ale co tam!

Wstaje więc o czwartej, pakuję sprzęt i wyruszam w plener. Pojawiające się na niebie chmurki zapowiadają wprost idealną pogodę do fotografowania. Termometr na zewnątrz wskazuje tylko 9 stopni. Wjeżdżam do Starej Wsi. Jak tu dojechać jak najbliżej Odry? Na ulicy snują się tylko zaspane kundle i koty. Omijam wieś łukiem i staję za wałem przeciwpowodziowym. Dwieście metrów do rzeki to niby nic. Zanim przedrę się przez łęgi, jestem przemoczony po pachy. Nieważne. Wszelkie uciążliwości pryskają jak mydlana bańka, gdy widzę Odrę o piątej rano. Gdzieniegdzie na główkach siedzą wędkarze. Pomagają im tu i ówdzie czaple. Nad wodą i wśród drzew unosi się delikatna mgiełka. Słońce delikatnie przebija się zza drzew po drugiej stronie rzeki. Wschodu Słońca oczywiście nie zobaczę. Zasłania je właśnie las naprzeciwko. Natomiast widoki, jakie się rozpościerały za każdym zakolem, zapierają dech w piersiach. Krew buzuje w żyłach, oczy poją się widokiem otaczającej roślinności, saren, lisów i mnóstwem ptactwa. Wszystko to w magicznym świetle sączącym się powoli spośród konarów drzew. Wiatr przemieszcza powoli opary wzdłuż nurtu rzeki. Robi się gorąco. Czas zbierać się do powrotu. Zmęczony, ale chyba bardziej od natłoku wrażeń, zaczynam wracać w kierunku samochodu. Niestety nie jest to łatwe, jak za każdym zakrętem rozciąga się wspanialsza scena do sfotografowania. Polecam wszystkim takie poranne wyprawy, a sam nauczony nowych doświadczeń spróbuję tam wrócić jesienią.

 
Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers:

↓

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Pinned: 29 May 2016
 • Falkenburg Castle Sunrise September 2015 GoPro Hero Time Lapse

  Pinned: 20 Sep 2015
 • Pinned: 6 Sep 2015
 • Punta Grossa Ibiza 2015 Sunrise Time Lapse GoPro Hero

  Pinned: 2 Aug 2015
 • Florabella Muse PL

  Pinned: 17 Jul 2015
 • Pinned: 6 Jul 2015
 • The mouth of the forest. by Tomek Zuk

  Pinned: 22 Nov 2014
 • Kupiłeś akcje do Photoshopa (np. Florabella) i nie uruchamiają się w polskiej wersji? Oferuję spolszczenie akcji Photoshop tak żeby można je było uruchomić.

  Pinned: 16 Nov 2014
 • Avenue by Tomek Zuk

  Pinned: 16 Nov 2014
 • Church ruins by Tomek Zuk

  Pinned: 9 Nov 2014

Instagram

Follow Me on Instagram
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jęczmień
Jęczmień (Hordeum)

Roślina uprawna należąca do najstarszych zbóż. Najstarsze dowody uprawy tego zboża pochodzą z Bliskiego Wschodu i są datowane na VII...

Zamknij